×

To, kiedy przycinamy tuje ma fundamentalne znaczenie dla ich wyglądu. Z pewnością widziałeś wiele razy wymyślne kształty w najpiękniejszych ogrodach świata, gdzie różne drzewa przybierały formę ptaków, ludzi czy figur geometrycznych. Taki efekt jest niezwykle ciężki do uzyskania i wymaga wielkiej cierpliwości i wytrwałej pracy.

Czytaj więcej →

Ogród jest skarbem każdego miłośnika roślin. Bez względu na to, czy opiekujesz się niewielkim pasem zieleni przy zabudowie szeregowej, czy kilkuarowym ogrodem przy twoim domu na wsi, na pewno doceniasz piękno róż. Ich kolor, zapach i niezliczona wręcz ilość gatunków sprawiają, że są one wręcz obowiązkowym elementem każdego klombu, kwietnika czy dekoracji.

Czytaj więcej →

Sadzenie kwiatów i roślin ozdobnych nie jest trudnym zadaniem, jednak zdecydowanie wymaga podstawowej wiedzy. Zanim przystąpisz do realizacji swojej wizji ogrodu, koniecznie sprawdź, jak sadzić hortensje. Infromacje, które zgromadziliśmy poniżej, zwiększą szansę na przyjęcie się krzewów, pozwalając Ci cieszyć się widokiem pełnych kwiatów w możliwie krótkim czasie!

Czytaj więcej →

Zadbany ogród pozwoli Ci relaksować się w towarzystwie natury zawsze, kiedy masz na to ochotę. Odpowiednia aranżacja nawet niewielkiej przestrzeni ma zatem sens. Jesteś prawdziwym miłośnikiem kwiatów? Koniecznie sprawdź, jak przycinać róże, by Twój ogród był wyjątkowy! Właściwa pielęgnacja roślin ozdobnych bez wątpienia ma wpływ na... Twoje samopoczucie! Jak robić to dobrze, by zaledwie kilka kroków od domu móc pozwolić sobie na prawdziwy relaks?

Czytaj więcej →

Wyśmienity dodatek do ciast i deserów, idealny element wykończenia tortu, a także przepyszny smakołyk serwowany prosto do buzi! Ulubienica ostatnich dekad, uwielbiana przez dzieci i dorosłych. O czym mowa? Oczywiście o borówce amerykańskiej! Krzew jest powszechnie uprawiany w ogródkach, a nawet na balkonach, rodząc nieprzyzwoite ilości smacznych owoców.

Czytaj więcej →