×

Kwiaty doniczkowe potrafią zachwycić swym cudownym wyglądem. Dlatego od lat służą jako niezwykły element dekoracyjny. Nie ma w tym niczego dziwnego – pasują przecież do każdego wnętrza, a ich obecność od razu wprawia w dobry nastrój. Trzeba jednak zaznaczyć, że należy o nie regularnie dbać. Dlatego powinieneś wiedzieć jak pielęgnować azalie doniczkowe. Dzięki nam ten popularny kwiat będzie świadczył o pięknie Twojego domu!

Czytaj więcej →

Na pewno niejednokrotnie używałeś drożdży piekarskich w swojej kuchni. Nic w tym dziwnego, bo bez tych produktów ciężko byłoby przygotować smaczny chleb, rewelacyjną pizzę lub świąteczny makowiec. Trzeba jednak wiedzieć, że drożdże to również źródło wielu składników mineralnych oraz wartościowych witamin. Dlatego warto wykorzystać je w swoim ogrodzie. Jakie rośliny podlewać drożdżami, aby osiągnąć najlepszy efekt? Niezbędne informacje znajdziesz

Czytaj więcej →

Większość z nas wie, że idealnie słodkie truskawki wymagają pełnego nasłonecznienia i gleby dobrej jakości, jednak wiele osób wciąż zapomina, jak kluczowe jest również ich nawożenie. Równie istotny jest odpowiedni termin zasilania, by zapewnić pokaźne zbiory i jednocześnie wpłynąć na kolejne plony w przyszłym sezonie. Kiedy nawozić truskawki i jakie mieszanki stosować, by dokarmić sadzonki w pełni ekologicznie?

Czytaj więcej →

Chyba każdy je zna – stożkowate, dorastające do niewyobrażalnych rozmiarów zimozielone krzewy, które osłaniają wiele polskich płotów i domostw, stanowiąc zwartą zieloną ścianę. O czym mowa? Oczywiście o tujach, czyli profesjonalnie rzecz ujmując – żywotnikach z rodziny cyprysowatych. By te popularne rośliny cieszyły nasze oczy i nie dotykały ich choroby, należy we właściwym momencie dostarczyć im cennych składników odżywczych. Kiedy nawozić tuje?

Czytaj więcej →

Wkładasz w codzienną pielęgnację roślin całe swoje serce, a uciążliwe szkodniki cały czas atakują Twoje uprawy? Mszyce potrafią dać się we znaki, a ich zwalczanie często pochłania wiele energii i pieniędzy. Istnieje szereg sposobów na odparcie ataku pasożytów, jednak wiele z nich jest oparte na gotowych, sztucznych preparatach, które mogą niekorzystnie wpływać na glebę. Jakie są domowe sposoby na mszyce? Poznaj proste i praktyczne porady!

Czytaj więcej →