×

Zarówno hodowanie roślin ozdobnych, jak i uprawianie własnego ogródka warzywnego wymaga od właścicieli sadzonek dużego zaangażowania, szczególnie na początkowym etapie. W utrzymaniu ogrodu w doskonałej kondycji może pomóc nam stosowanie odpowiednio dobranego nawozu. Warto rozważyć jaki nawóz będzie najlepszy dla naszych roślin, do wyboru mamy produkty syntetyczne oraz nawozy organiczne, które dzięki swoim naturalnym składnikom są chętnie wybierane przez świadomych ich licznych zalet użytkowników. Dlaczego warto stosować organiczny nawóz ekologiczny? Przede wszystkim tego rodzaju produkty pozytywnie wpływają nie tylko na rośliny, ale również na glebę, uzupełniając w niej potrzebne roślinom do prawidłowego wzrostu składniki pokarmowe. Nawozy organiczne dostarczają glebie, a co za tym idzie roślinom wszystkie potrzebne mikroelementy. Jeśli zależy nam nie tylko na szybkim i efektownym wzroście roślin, ale także na żyzności gleby, to nawóz ekologiczny jest właśnie dla nas. 

Czym charakteryzują się nawozy organiczne?

Nawozy organiczne, które nazywane są także naturalnymi oraz ekologicznymi, to produkty, do których produkcji użyte zostały składniki pochodzenia naturalnego, między innymi roślinnego takie jak np. łuski kawy lub składniki pochodzenia zwierzęcego. Nawozy organiczne mają tę przewagę nad produktami syntetycznymi, zwanymi także nawozami nieorganicznymi lub chemicznym, że mają one zbawienny wpływ na glebę, sprawiają, że staje się ona żyzna i bogata w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego wzrostu roślinności. Nawozy ekologiczne to produkty, które dzięki swojemu składowi są zupełnie nieszkodliwe dla środowiska, są także bezpieczne dla ludzi oraz zwierząt, więc możemy użytkować je bez żadnych obaw o zdrowie swoje, lub swoich pupili, nawet przy długotrwałym stosowaniu. Kolejną niewątpliwą zaletą nawozów organicznych jest fakt, że pozwalają one uzyskać długotrwały efekt, ponieważ dostarczają składniki pokarmowe przez długi czas, a nie w sposób krótkotrwały jak w przypadku nawozów syntetycznych, które często oprócz konieczności bardzo częstego stosowania posiadają też inne minusy, jak na przykład fakt, że są szkodliwe dla środowiska oraz żywych organizmów. 

Czym wyróżniają się nawozy Kava?

Jeśli zdecydujemy się na użytkowanie nawozów organicznych w naszym ogrodzie, staniemy przez jeszcze jedną, bardzo ważną decyzją, jaką jest wybór konkretnego rodzaju nawozu. Czym wyróżniają się na tle innych nawozów organicznych produkty Kava? Nawozy te cechuje bogaty skład chemiczny, który zawiera wszystkie makroelementy oraz mikroelementy, które często bywają niedostępne w innych nawozach. Nawóz organiczny Kava stosować można zarówno do nawożenia trawników, jak i owoców, warzyw, czy roślin ozdobnych w domu, na balkonie i w ogrodzie. Produkt ten wolno się rozkłada, a także nie powoduje zagrażającego roślinom zasolenia gleby, ponadto zawiera w swoim składzie ogromne ilości substancji organicznej, a także naturalne stymulatory w postaci kofeiny. Nawóz organiczny Kava zapewnia roślinom zarówno podstawowe składniki pokarmowe takie jak azot, fosfor i potas, jak i wapń, magnez, bor i żelazo, które bardzo często są niedostępne w innych nawozach mineralnych. Dzięki swojemu składowi nawóz pozytywnie działa na tworzenie się próchnicy. Wiele osób waha się, czy zdecydować się na nawóz Kava, ponieważ nie działają one tak szybko, jak nawozy syntetyczne, jednak kiedy już zaczną działać, to ich działanie jest znacznie dłuższe i bardziej efektywne. Nawóz Kava jest czysty, w pełni biodegradowalny, dzięki czemu ekologiczny, a także posiada ładny zapach. Mnogość zalet nawozów Kava sprawia, że bez wątpienia warto stosować je w swoim ogrodzie.

Tags: ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.