×

Sadzenie kwiatów i roślin ozdobnych nie jest trudnym zadaniem, jednak zdecydowanie wymaga podstawowej wiedzy. Zanim przystąpisz do realizacji swojej wizji ogrodu, koniecznie sprawdź, jak sadzić hortensje. Informacje, które zgromadziliśmy poniżej, zwiększą szansę na przyjęcie się krzewów, pozwalając Ci cieszyć się widokiem pełnych kwiatów w możliwie krótkim czasie! 

Efekty zależą od Ciebie! Co osiągniesz, prawidłowo sadząc hortensje?

Zastanawiasz się, dlaczego podczas sadzenia kwiatów tak ważne są posiadanie aktualnej wiedzy, precyzja i zaangażowanie? Dzięki dobrze wykonanemu zadaniu zapewnisz sobie doskonałe rezultaty! Roślina nie tylko się przyjmie w nowym miejscu, ale przede wszystkim – możliwie szybko zakwitnie. Kiedy wiesz, jak sadzić hortensje, nie narażasz krzewów na choroby i wspierasz ich prawidłowy rozwój. 

Czas nie jest bez znaczenia!

Zanim przystąpisz do realizacji swoich ogrodniczych celów, upewnij się, że na sadzenie hortensji jest odpowiedni czas. Za ten właściwy przyjmuje się okres pomiędzy kwietniem a listopadem, zwłaszcza że kwiaty dostępne są w donicach. Jeśli możesz, zadbaj, by pojawiły się w Twoim ogrodzie wcześniej, niż późną jesienią – te rośliny są naprawdę wrażliwe na niskie temperatury! Co ciekawe, najlepszym czasem na sadzenie hortensji jest pochmurny poranek! Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że lubią obfite nawodnienie. 

Instrukcja sadzenia hortensji w czterech krokach

Ogólne zasady to za mało i potrzebujesz konkretnych wskazówek, które wyjaśnią Ci, jak sadzić hortensje krok po kroku? Poznaj cztery najważniejsze etapy i ciesz się pięknym ogrodem – zwłaszcza kiedy pojawią się kwiaty!

1. Gleba musi być kwaśna

Zadbaj, by miejsce, w którym sadzisz hortensje, cechowało się odczynem pH gleby od 4,5 do 5,5, ponadto było odpowiednio żyzne. Takie warunki są konieczne, by roślina rozwinęła swój własny system korzeniowy i pozostała w Twoim ogrodzie przez długi czas. By rozluźnić strukturę podłoża, zastosuj żwir albo korę sosnową. 

2.Czas na sadzenie!

Hortensje na ogół sprzedawane są w doniczkach. Wbrew pozorom nie wystarczy wyłącznie przesadzić roślinę do przygotowanego w ziemi otworu. Dlaczego? Ponieważ ten musi być odpowiednich rozmiarów! Głębokość wykopanego dołka powinna być równa głębokości doniczki, szerokość natomiast – około dwóch razy szersza. Dno należy wyłożyć kompostownikiem albo kwaśną próchnicą i ziemią ogrodową. 

Po wyjęciu rośliny z doniczki zwróć uwagę na bryłę ziemi otaczającą korzenie. Jeśli ta jest przesuszona, przed wsadzeniem jej do ziemi należy odpowiednio namoczyć ją w wodzie. Jednocześnie pamiętaj, by przyciąć uszkodzone korzenie. 

3. Pielęgnacja po posadzeniu

Już wiesz, jak sadzić hortensje? Koniecznie sprawdź, jak je pielęgnować! Te rośliny należy obficie podlewać, jednocześnie dbając o odpowiednie nawożenie. Warto postawić na ekologiczne rozwiązania i wybrać organiczny nawóz z łusek kawy, dedykowany kwiatom i roślinom ozdobnym! 

Tags: ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.