×

Nawozy KaVa - kompleksowe nawożenie roślin

Ale nawóz to nie wszystko! Zastosowanie naturalnych rozwiązań przy hodowli roślin daje w zamian niesamowity smak i zapach upraw. Odpowiednio odżywione owoce i warzywa pełne będą witamin i składników mineralnych, które pobiorą wprost z gleby dając Ci moc zdrowia i odporności organizmu.

 

Organiczne nawozy

Nie jest tajemnicą, że ciągłe uprawy czy to w ogrodzie, czy na grządkach zubożają glebę. Jeśli Twoje rośliny rosną kiepsko, drzewka skąpo owocują, a kwiaty straciły dawny blask możesz być prawie pewien, że proces ten właśnie się pogłębił. Rozwiązań w takiej sytuacji jest kilka; najczęstsza praktyka to nasyp nowej gleby. Prostszym rozwiązaniem jednak jest zastosowanie nawozów KaVa - które są w pełni organiczne, mają bardzo długi okres rozkładu, dzięki czemu zapobiegają degradacji gleby.

 

Idealnym rozwiązaniem jest także utworzenie własnego kompostownika, wykorzystując odpady ogrodowe oraz domowe. Ścięta trawa, liście z poprzedniej jesieni, czy popiół  z kominka, a także resztki z naszego stołu staną się świetną pożywką dla roślin. Kompost przesypany nawozem nie tylko szybciej dojrzeje ale przyciągnie pożyteczne owady, które przyczyniają się do jego obfitości. 

 

Ciekawostka: Nawozy KaVa dodane do pryzmy pochłoną wątpliwy zapach uchodzący z tworzącego się właśnie kompostu. Nasze nawozy wabią także dżdżownice, które jak wiesz są niezbędnym elementem przetwarzania masy biologicznej. Wysoka zawartość mikro i makroelementów wzbogaci całość substancji organicznej.  

 

Pozytywne opiniowanie przed wiodące instytucje w Polsce

Nasze produkty posiadają zezwolenie na handel. Dopuszczenie do obrotu przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o numerze 472/18. Jest to wyznacznik jakości nawozów firmy ProAgro - nasze doświadczenie budujemy od przeszło 10 lat. Naturalne i organiczne nawozy KaVa posiadają pozytywne opinie Instytutu Ochrony Środowiska w Warszawie, Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie. Możesz być pewien ich jakości!

 

Wybierz Kavę dostosowaną do swoich potrzeb

Nasze produkty spełniają nie tylko najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, dostosujesz je także do swoich upraw. Bez względu na to, czy uprawiasz rośliny w mieszkaniu, na balkonie czy potrzebujesz naturalnego nawozu do ogrodu. 

 

Linia KaVy dostępna jest w dwóch rodzajach opakowań; mniejsze do domu i ekonomiczne do ogrodu. Z nami wzbogacisz swoje uprawy:

  • piękna, soczysta i zielona trawa cały rok dzięki nawożeniu organicznym nawozem KaVa

  • rośliny kwitnące na balkonie i w ogrodzie

  • warzywa i owoce - te w doniczkach i rosnące swobodnie za oknem - KaVa do pomidorów i borówek

  • chcesz wzmocnić swoje róże i hortensje - postaw na produkty KaVa stworzone specjalnie dla tych roślin

  • KaVa w służbie żywopłotom - seria dla tui

 

Pierwsze zastosowanie naszych produktów zalecamy jeszcze przed wysianiem i posadzeniem roślin. Wysoka ilość materii organicznej potrzebuje czasu, by w pełni pracować w glebie. Nawożenie w ogrodzie warto zrobić jeszcze jesienią, przy ostatnich ogrodowych czynnościach. Na balkonie natomiast wczesną wiosną, zanim posadzimy młode sadzonki do skrzynek. Granulaty nawozu mieszamy bezpośrednio z podkładem do roślin, proszek natomiast możesz wysypać wprost do doniczki, przemieszać delikatnie z glebą i obficie nawodnić.

 

Skąd tak właściwie wzięła się cała idea?

Nasze nawozy wytwarzane są tylko i wyłącznie z czystych łusek kawy. Zależało nam na tym, by wyjść na przeciw potrzebom ludzi eko pozytywnych. Osób, które chcą w swojej przestrzeni mieć czystą i niczym nie skażoną glebę. Ludzi, którzy pragną używać tylko sprawdzonych i ekologicznych rozwiązań, aplikując swoim roślinom moc substancji odżywczych. Nasze produkty dostarczają roślinom składników pokarmowych działając długotrwale. Oszczędzasz w ten sposób pieniądze i czas.

Tags: ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.